Články

Čo je koloidné striebro?

Striebro ako ho nepoznáme

silver bottle

 

Dnes v dobe plnej moderných technológií sa na dezifekciu začalo používať okrem množstva iných chemických produktov, aj produkt prírodný a to Koloidné striebro. Pri aplikácii Koloidného striebra do studní sa nanočastice striebra usadia na stenách studne a tak dokážu úspešne plniť svoju funkciu aj niekoľko mesiacov.

Koloidné striebro sa vyrába elektrolýzou 99,9% striebra a destilovanej vody. Okrem aplikácie do studní sa Koloidné striebro môžeme využívať aj inak.

Koloidne striebro je určené na vonkajšie použitie u ľudí s koncentráciou viac ako 10ppm (parts per milion) striebra.

Taktiež ako pri studniach aj v ľudskom tele ako ukazujú štúdie z rôznych zdrojov voľne dostupných KS zabíja baktérie, ničí plesne a vírusy, a taktiež pomáha posilniť prirodzenú imunitu človeka.

Koloidné striebro je širokospektrálne prírodné (antibiotikum) bez negatívnych vedľajších účinkov už vyše 100 rokov úspešne zabíja cca 800 kmeňov baktérií, vírusov a plesní ktoré sa vďaka unikátnej vlastnosti striebra nedokážu prispôsobiť a prežiť.

Využitie v domácnosti:

KS môžeme účinne využívať nielen ako prípadnú (dezifekciu) vody v studniach alebo ako prírodné (antibiotikum), ale dá sa prakticky a účinne využiť aj v domácnosti.

  • pridávanie do aviváže na priamu (dezinfekciu) prádla ,bielizne počas prania (do 60°C)
  • pomocou rozprašovača aplikovať priamo na postelné prádlo alebo matrac (účinná proti roztočom, plesniam a rôznym baktériám vyskytujúcim sa bežne v našich posteliach)
  • pridaním do vody na zalievanie kvetín (cca 1dcl KS na liter vody),prípadne aplikovať pomocou rozprašovača na kvetiny. Taktiež to môžeme použiť aj pri živých kvetinách. Účinok sa prejaví na predĺžení životnosti a čerstvosti rezaných kvetín, a u črepníkových zničí rôzne plesne, vošky aj niektoré choroby pri kvetinách.
  • KS môžeme použiť na dezinfekciu zubnej protézy (náhrady),zubných strojčekov a podobne . (do pohára(nádoby)s vodou kde si na noc ukladáme protézu, strojček atď. nalejeme 0,5 dcl KS a necháme cez noc pôsobiť)
  • taktiež KS možno využiť aj pri zubných kefkách.(do pohára(nádoby) s vodou cca 1,5dcl pridáme 0,5dcl KS a necháme cez noc ponorenú kefku.(umývacou časťou v pohári)
  • pre domácich miláčikov (psy, mačky, škrečky, vtáčiky, papagáje, domácu hydinu a iné)
  • pre ich lepšiu vitalitu, prípadne nejaké zápaly .črevné problémy a pod. Pridávame do vody alebo krmiva (podľa druhu žrádla aké im podávame),cca 1dcl alebo podľa vlastného uváženia.
  • pre definfekciu pelechov, klietok, akvárií a pod. dáme do rozprašovača a aplikujeme.
  • na dezinfekciu srsti, peria tiež použijeme rozprašovač a nanesieme na srsť alebo perie, môžeme aplikovať aj v prípade egzémov, kožných vyrážok a podobne.

Koloidné striebro: priateľ vášho imunitného systému

Koloidné striebro je roztok mikroskopicky malých elektricky nabitých častíc striebra v destilovanej vode. Koloidné častice striebra dokážu zničiť vyše 1000 rôznych druhov patogénov – baktérie, vírusy, plesne a mnoho ďalších. Koloidné častice striebra svojou aktivitou bránia patogénom dýchať. Stane sa tak behom pár minút po aplikovaní koloidného striebra, bezpečne, bez vedľajších účinkov.

Koloidné striebro sa správa ako veľmi silné všestranné antibiotikum a tiež aj ako preventívny prípravok proti infekciám. Z vedeckých štúdií vyplýva, že účinne ničí enzým, ktorý používajú baktérie a vírusy pre ich spracovanie kyslíka. Deje sa to úplne bez narušenia biologickej rovnováhy v organizme človeka, bez poškodenia jeho enzýmov. Výsledkom pôsobenia koloidného striebra je zničenie patogénnych organizmov v tele človeka alebo v jedle a vode.

Z histórie

Koloidné striebro bolo bežne používané do roku 1938. Na konci 20.storočia vedci zistili, že najdôležitejšie tekutiny v ľudskom tele tvoria prirodzené koloidné častice. V roku 1938 však vytlačili koloidné striebro ako antibiotikum farmaceutické spoločnosti. Systematickými zmenami v zákonoch docielili zákaz používania koloidného striebra ako antibiotika a presadili používanie finančne náročnejších a zdraviu škodlivejších antibiotík, ktoré poznáme dnes. V súčasnosti sa v medicíne používa koloidné striebro len ako dezinfekčná látka pri popáleninách a povrchovým zraneniach.

Ľudia sa často pýtajú, prečo nikdy nepočuli o koloidnom striebre. Už v roku 1914 v medicínskom žurnáli Lancet, publikoval Dr.Henry Crooks štúdiu, v ktorej dokázal fenomenálne účinky koloidného striebra ako širokospektrálneho antibiotika, pričom je úplne netoxické pre ľudský organizmus. Koloidné striebro je použiteľné proti baktériám, vírom, parazitom, plesniam.

Vedecké štúdie

Dostupné vedecké štúdie pochádzajúce z U.S.A. zo 70.rokov 20.storočia, hovoria o náhodnom objave, kedy koloidné častice striebra zničili baktérie v tele človeka. V marci 1978 vyšiel v časopise Science Digest článok, v ktorom bolo koloidné striebro označené ako najlepšie antibiotikum. Kým povolené antibiotiká dokázali zničiť 6 rôznych druhov baktérií, koloidné striebro ich dokázalo zničiť až 650 druhov. A to bez vedľajších účinkov. Navyše nevznikali nové rezistentné formy, ktoré by boli odolné voči koloidnému striebru. Mnoho doktorov označilo koloidné striebro ako najlepšie antibiotikum.

Zdroj: Internet

 

V  rámci Európskej únie je podľa novovej legislatívy zakázané vnútorné úžívanie potravín s obsahom nanomateriálov - t.j. aj Koloídného striebra. Mimo územia EÚ ako aj USA, Japonsku a iných vyspelých krajinách nie je vnútorné užívanie koloidného striebra obmedzené.